Česko-Kanadská Letní Hokejová škola 2018

(turnaj ve hře 3-3 mezinárodních hokejových týmů)

PŘIJĎTE SI V LÉTĚ ZAHRÁT HOKEJ NA TURNAJI 4členných týmů ve hře 3-3 až 36 utkání, 4 celodenní turnaje, mezinárodní týmy, každý večer nový draft do týmů

PŘIHLÁŠKA

Již devatenáctý ročník prestižní Letní hokejové školy (dříve pod názvem Československá hokejová škola) letos proběhne v Praze na zimním stadionu Hvězdy Praha a v areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy.

Pod vedením vynikajících trenérů a za účasti mnoha známých osobností z Českého hokeje budou mít účastníci možnost společně trénovat na ledě(obratnostní bruslení, individuální trénink herních činností, herní trénink, brankářský a střelecký trénink) a absolvovat tréninky i mimo led v celotýdenním kempu.

Termín hokejové školy:

22. – 27.7.2018 Praha

Místo konání hokejové školy:

Česká Republika – Praha, Zimní stadion Hvězda Praha
www.hokejhvezda.czHC Hvězda Praha, Na Rozdílu 1, 160 05 Praha 6 ? Vokovice

 
  

a sportoviště Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovyhttp://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-1.html

Cena: 9500,- Kč /24 hodin denně péče,ubytování na kolejích FTVS UKPraha , 4xdenně strava,pitný režim, celodenní program /
(cena kempu bez ubytování: 8000,- Kč,zahrnuje celodenní program s obědem)

 • záloha 3000,- Kč splatná zároveň s odesláním přihlášky, doplatek při zahájení
 • zaplacená záloha je nevratná
 • cena zahrnuje kompletní program včetně ubytování a stravy

Program:

 • devatenáctý ročník speciálně se zaměřením jako mezinárodní letní hokejový kemp pod vedením trenérů ze zkušenostmi z Kanady, USA, České a Slovenské republiky
 • pod vedením vynikajících trenérů a za účasti mnoha známých osobností z Českého hokeje budou mít účastníci možnost společně trénovat na ledě až až 3x denně (obratnostní bruslení, individuální trénink herních činností, herní trénink, brankářský a střelecký trénink) a absolvovat tréninky i mimo led v celotýdenním kempu

 

V průběhu 19. ročníku budeme po celý týden žít v duchu závodů, soutěží a turnajů. Chlapci a dívky na začátku kempu projdou draftem a budou vytvořeny mezinárodní týmy, které se potom budou v průběhu týdne účastnit týmových soutěží a turnajů jak na ledě, tak mimo led.

Specialitou na ledě bude pak mezinárodní hokejový turnaj ve hře 3-3.Týmy budou vytvořeny ze všech věkových kategorií tak že /první trojice hráčů + brankař budou hráči školy bruslení ve věku 4-8 let,druhá trojice+brankař z dětského hokejového kempu ve věku 7-13 let a třetí trojice+brankař bude z hráčů juniorské akademie 13-19 let,tak budou utvořeny 9 členné týmy doplněny o  3 brankaře.Každý tým denně sehraje 4-6 utkání.CELKEM na turnaji každý hráč sehraje 36 mini utkání,jedno utkání bude 20 min,týmy se budou měnit na každý den.Každý den nový turnaj.Mezinárodní týmy hráčů 4-19letých hráčů.

 

Pro doprovázející trenéry a zájemce z řad rodičů uspořádáme mezinárodní seminář zaměřený na Výchovu a přípravu mladých hokejistů. 

ZáložkaZáložkaZáložka

ŠKOLA BRUSLENÍ

Sportovní kemp pro nejmenší děti a začátečníky určený pro děti ve věku 4 – 8 let /zaměřen na speciální všeobecnou sportovní přípravu nejmenších dětí se zapojením jejich rodičů, nebudou chybět specializované treninky základů na ledě, jako i základy her a sportovní výuky mimo led pod vedením specializovaných trenerů z fakulty tělesné výchovy a sportu/, Kemp je určen pro děti v doprovodu rodičů s přímou možností se zučastnit celého programu kempu včetně treninků na ledě!!!

 

Speciální program na ledě:

 • Treninky povedou renomovaní odborníci na práci s mládeží
 • Individuální trénink s analýzou jednotlivých hráčů a možností přípravy individuálního tréninkového programu pro rozvoj individuálních herních dovedností (na požádání, není v ceně kursu), pět věkových kategorií – pro hráče ve věku 4-19 let
 • Trénink zaměřený na individuální přístup k hráči, trénink ve velmi malých skupinách pod vedením velkého počtu trenérů, instruktorů a demonstrátorů (ČR, SR, Kanada, USA)
 • Turnaje na ledě a v hale, speciální bruslařské soutěže
 • Speciální tréninky brankářů, individuální i týmové na ledě i mimo led pod vedením specilalistů trenérů brankářů

JUNIORSKÁ HOKEJOVÁ AKADEMIE

Přípravný profesionální předsezonní kemp pro hráče ve věku 13-19 let zaměřen pro přípravu již?profesionálních juniorských a dorosteneckých hráčů? ledního hokeje, jako předsezonní příprava do SCM a hokejových akademií, hráče připravíme na sezonu, případně poradíme s individuálním treninkem a přípravou na sezonu, pomůžeme zajistit angažmá pro následující sezonu.

 

Speciální tréninky mimo led:

Treninky mimo led povedou specialisté z FTVS UK Praha – program proběhne přímo v prostorách a na sportovištích fakulty tělesné výchovy a sportu!

 • Tréninky zaměřené na praktické vysvětlení základních principů tréninku mimo led se zaměřením na rozvoj všech pohybových schopností a speciální přípravy hráče ledního hokeje s možností zpracování individuálního tréninkového programu
 • Velké množství sportovních her a soutěží pro hráče ledního hokeje, trénink pohyblivosti s gymnastickými prvky, protahovací cvičení
 • Celý sportovní program bude sledován hráčskými agenty zabývajícími se spoluprácí s hráči při budování jejich sportovní kariéry, možnost individuální schůzky a pohovorů/na požádání Vám pomužeme zajistit budoucí angažma a podmínky v novém klubu/

DĚTSKÝ HOKEJOVÝ KEMP

Mezinárodní sportovní kemp určený pro zahraniční učastníky a klienty Československé hokejové školy ve věku 7-13 let: zaměřen na sportovní přípravu mladých hráčů, kemp s mezinárodní učastí vedený jako letní sportovní tábor,kde se budou moci sblížit a poznat děti z celého světa – Kemp je určen pro všechny výkonnostní kategorie hráčů a zahraniční hosty!

Doplňkový program:

 • Slavnostní zahájení a zakončení hokejové školy s předáním individuálních cen ze soutěží a turnajů, společné fotografie, DVD
 • Tisková beseda s hráči a trenéry ? speciálními hosty České hokejové školy /hráči NHL, KHL a Extraligy/
 • Videoprojekce, společenské hry
 • Návštěva specializované prodejny hokejových potřeb – SLEVA pro klienty ČHŠ
 • Praha-prohlídka hlavního města České republiky

 

Věkové kategorie:

/hráči mohou být zařazeni do skupiny dle jejich skutečné výkonnosti na ledě po dohodě s trenéry/

 • kemp je určen pro všechny věkové kategorie od 4 do 19 let ? vyberte si dle nabídky jednotlivých programů

Trenéři Letní hokejové školy 2018

 

Radomír Kužílek

Trenér ledního hokeje se zkušenostmi trenéra extraligy a ligy ledního hokeje, juniorských reprezentací České republiky a trenér mládežnických týmů se zkušenostmi ze Švédska, Finska, USA, Kanady, České republiky, momentálně působící jako trener mládeže v HC Sparta Praha a mezinárodní sekretář mládeže. Organizátor mezinárodních hokejových turnajů a letních kempů mládeže. Spolupracovník Kanadské hokejové federace.
Vybrané zkušenosti z ČR a zahraničí:
1997-2002 HC Oceláři Třinec | 1997-2001 juniorské reprezentace ČR
2009-2011 HC Sparta Praha | 1996-CAN-Calgary Flames, Edmonton
2001-FIN.Tappara Tampere, Jokerit Helsinki | 2003-CAN-Toronto-Petersborough

 

Michael Grim

Hráčská kariéra (1978 – 2003)
HC Hvězda Praha ? liga žáků ? 1978 až 1984, HC Hvězda Praha – liga dorostu a juniorů ? 1984 až 1988, US Praha, Slaný, HC Hvězda Praha ? II.NHL ? 1988 až 2003 (15 sezón)
Trenérská kariéra (od 2003)
hlavní trenér 6. a 7. třídy v žákovské lize ? HC Hvězda Praha (ročník 1996 a 1997) ? 2007 až 2008, hlavní trenér 5. a 6.třídy v žákovské lize ? HC Hvězda Praha (ročník 1999 a 2000) ? 2010
Profesní kariéra
člen výboru HC Hvězda Praha ? 2003 až 2008, předseda klubu HC Hvězda Praha ? 2008 až 2012

Karel Najman

Svoji profesionální hráčskou kariéru začal v roce 1975 v klubu HC Sparta Praha. V několika následujících letech prošel kluby jako jsou HK Dukla Trenčín, opět HC Sparta Praha, HC Plzeň a dále BK Mladá Boleslav.

Svoji trenérskou kariéru obohatil mimo jiné v letech 2002 a 2003 kdy byl hlavním trenérem České reprezentace U18 a rovněž v letech 2005 a 2006 kdy působil u České reprezentace U18 jako asistent trenéra. V současné době působí jako trenér mládežnických kategorií v klubu HC Hvězda Praha.

 

Radek Svoboda

Brněnský odchovanec, který rozhodující část své aktivní kariéry spojil s vojenským klubem z Jihlavy. Během tohoto období získal jeden titul mistra světa, tři stříbrné medaile, z toho dvě na mistrovství světa a jednu na zimních OH. Kromě toho se může chlubit čtyřmi mistrovskými tituly ligy.
Trenérskou kariéru zahájil v sezóně 1999-2000 u týmu Dukly Jihlava jako asistent trenéra. Na postu asistenta hlavního trenéra vydržel další dvě sezóny. V roce 2002-2003 trénoval Radoslav Svoboda již jako hlavní trenér v druholigovém Žďáru nad Sázavou, postupně vystřídal HC Hradec Králové, HC Kometa Brno (zde jako asistent trenéra), HHK Velké Meziříčí – s týmem postoupil z krajského přeboru do druhé národní ligy, HC Přerov, HC Rebel Havlíčkův Brod (asistent), HC Vrchlabí a naposledy v sezóně 2010-11 byl na střídačce HC Sršni Kutná Hora.

Tomáš Sršeň

Svou kariéru začal v rodném městě v týmu TJ DS Olomouc. V nejvyšší soutěži měl debut v týmu HC Zetor Brno v roce 1985, a zahrál jsi také za československou reprezentaci. Byl draftován v sedmém kole celkově 147. v roce 1987 týmem Edmonton Oilers, ale zůstal v Československu na další tři sezóny. V NHL debutoval za tým Oilers v sezóně 1990/1991, ale objevil se jen ve dvou zápasech a podařilo se mu jednou vystřelit na bránu a tak strávil zbytek sezony v AHL v týmu Cape Breton Oilers.
Úspěchy a ocenění:1993/1994 Elitserien (Trofej Hakana Looba) – Nejlepší střelec (28 gólů) – stal se prvním Čechem který tuto trofej získal, 1995/1996 – All-Stars v Extralize, 1996/1997 – All-Stars v Extralize, 1996/1997 Extraliga nejproduktivnější hráči play-off (17 bodů)

 

Richard Lobo

Student Fakulty tělěsné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se specializací na lední hokej. Trenérské začátky Richarda Loba vedly do HC Rebel Havlíčkův brod, později se ale nadějný mladý trenér přestěhoval do prahy za prací v extraligovém klubu HC Sparta Praha, kde působil nejdříve po boku Radomíra Kužílka jako asistent trenéra u mládežnických kategorií. Se svoji kategorií Mladšího dorostu získal v roce 2012 druhé místo na Mistrovství Republiky v mládežnickém hokeji. Mimo jiné působí jako trenér třetích a čtvrtých tříd v klubu HC Hvězda Praha, kde rovněž zastává funkci asistenta trenéra u kategorie Mladší dorost.

Valdemar Pelikovský

VZDĚLÁVÁNÍ – Student osobního trenérství (Diploma 3) ve Velké Británii: Anatomie a fyziologie Level 3, Gym instruktor, Marketing pro fitness, výživa a řízení váhy, Torso školení a corso stability, osobní trenér, Sportovní výživa a cvičení

HOKEJOVÉ ZKUŠENOSTI – Česká Extraliga, KHL, ECHL / Severní Amerika, WCHL / Severní Amerika, Ligue Magnus / Francie, Serie A2 / Itálie, EPIHL / Velká Británie, AIHL / Austrálie

TRENÉRSKÉ ZKUŠENOSTI – Kondiční a atletický trenér Sydney Bears. V současné době provozuje činnost osobního trenérství.

Martin Steinegger

Bývalý švýcarský hokejista, který hrál 1990 – 2012 pro EHC Biel a SC Bern 1025 v National League A.

Za rodné Švýcarsko se Steinegger zúčastnil U20 Mistrovství světa mládeže v roce 1992, a část B světového poháru v roce 1997, dále působil v týmu Švýcarska, zúčastnil se mistrovství světa – 1993, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 , 2004, 2006 a 2007, a v roce 2002 také absolvoval Zimní olympijské hry v Salt Lake City.

 

Rostislav Haas (HC Lev Praha) – trenér brankařů

Narozen 13.12. 1968 v Opavě. Odchovanec opavského hokeje. Na vojně hrál ve VTJ Písek (1.liga), posléze se vrátil zpět do Opavy, kde působil do svých 29 let. Po extraligové sezóně 1997-1998 odešel do zahraničního angažmá v Německu, kde pobýval 11 let. Nejprve působil 6 let ve Freiburgu (EHC Freiburg – 2.Bundesliga a DEL – nejvyší německá liga), následně odešel na 4,5 roku do Schwenningenu (SERC Schwenningen Wilde Wings – 2 Bundesliga) a poslední sezónu strávil v Augsburgu (Augsburger Panther – DEL).

Svou hokejovou kariéru ukončil ve svých 40 letech, protože přijal nabídku na spolupráci s firmou GDI. Nyní zastává post trenéra brankařů v klubu Kontinentální Hokejové Ligy – HC LEV PRAHA

Jan Soukup – instruktor bojové přípravy, kondiční specialista

Karate se začíná věnovat v náboru na základní škole v roce 1989, následně přešel do PSK Olymp Praha (dříve Rudá hvězda Praha) k trenéru Kalivodovi a Prchalovi. V roce 1997 navštívil oddíl Slovan Bohnice (dnes Kyokushin Karate Klub Praha ? Bohnice), kde trénoval pod vedením Michala Starého.

V současné době reprezentuje Českou republiku v K-1 (nejprestižnější soutěž podle pravidel podobným kickboxu na světě) prostřednictvím teamu Ichigeki academy (ve stejném teamu trénoval Francisco Filho, Ray Sefo, Ewerton Teixeira, Takumi Sato)

 

Michal Peroutka – fyzioterapeut

Vystudoval obor fyzioterapie na Zdravotně sociální fakultě JCU v Českých Budějovicích. Během studia absolvoval dlouhodobý studijní pobyt ve Finsku na Kemi ? Tornio University of Applied Sciences v Kemi ? sportovní fyzioterapie.

Jako fyzioterapeut spolupracuje s řadou vrcholových sportovců při léčbě poúrazových stavů a také v rámci prevence poškození pohybového aparátu při vykonávání profesionálního sportu. Například nácvik správné aktivace hlubokého stabilizačního systému na BOSU? u ?A? týmu HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE, léčba poúrazových stavů některých hráčů ledního hokeje, ale i vrcholových sportovců z jiných odvětví.

 

Pozvaní hráči z NHL a KHL

David Krejčí – Boston Bruins

David Krejčí byl první volbou Boston Bruins v druhém kole draftu v r.2004. Byl draftován z české juniorské extraligy, kterou hrál za HC Kladno.V Severní Americe hrátl nejvyšší zámořskou juniorskou ligu Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL) za tým Gatineau Olympiques, kde strávil dvě sezóny. V prosinci 2009 byl nominován do týmu pro olympijský turnaj ve Vancouveru 2010. Začínal na centru třetí formace. V květnu 2012 vybojoval na Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 v Helsinkách s českou reprezentací bronz.

„V Československé Hokejové Škole jsem získal nespočet cenných zkušeností,
které mi mimo jiné pomohly i v zámořské NHL.“
– David Křejčí

Jiří Hudler – Calgary Flames

Už od útlého mládí byl Jiří Hudler považován za velkou naději českého hokeje. Exceloval ve všech mládežnických věkových kategoriích. Do velkého hokeje nakoukl v dresu HC Vsetín v sezóně 1999-2000, když odehrál v České extralize, dvě utkání v nichž si připsal bod za asistenci.Mistrovství světa U20. 2.7.2012 Hudler podepsal smlouvu s Calgary Flames ve výši 16 mil. po dobu čtyř sezón, tedy 4 mil. USD za sezónu. Na první start v dresu s plamenem si ale musel počkat, neboť sezóna 2012/2013 byla kvůli výluce NHL zkrácena. Během výluky odehrál Jiří Hudler několik zápasů v KHL za tým HC Lev Praha, později nastupoval České extralize v dresu HC Oceláři Třinec.

„Tak určitě doporučuji Letní Hokejovou Školou všem, kteří se chtějí v hokeji dostat výš… „– Jiří Hudler

Martin Havlát – San José Sharks

K hokeji jej přivedl v 5 letech otec, který jej dříve také hrál. Trénoval v Brně, kde od 14 letech hrál v dorostu klubu HC Ytong Brno. Dvě sezóny 1998?2000 odehrál za HC Oceláři Třinec. Do NHL byl draftován již v první kole Draftu 1999 (celkově 26.) týmem Ottawa Senators. V roce 2004 vybojoval s reprezentací 3. místo ve Světovém poháru, byl v týmu nejproduktivnějším hráčem. V sezónách 2003?2005 hrál za pražskou Spartu, Znojmo a Dynamo Moskva. Před sezónou 2011/2012 byl vyměněn do San José Sharks za Danyho Heatleyho.

„Na skvělé zážitky a nesmírně užitečné rady trenérů z Letní Hokejové Školy,
kterou jsem absolvoval nikdy nezapomenu…“
– Martin Havlát

Petr Vrána – HC Lev Praha

S hokejem začínal v rodném městě, v klubu HC Šternberk, kde hrával do svých dvanácti let. Poté si ho vyhlídl klub HC Olomouc, se kterým setrval do konce ročníku 2001/02. V posledním ročníku se stal v dorostenecké lize nejproduktivnějším hráčem ligy s 86 nasbíranými body. V NHL stihl v sezóně za New Jersey Devils odehrát celkem šestnáct zápasů. Ve své kariéře se podíval také do ruské ligy KHL a to do Amur Chabarovsk. Nyní je hráčem rovněž KHL a to konkrétně týmu HC Lev Praha.

„Ať už je trenér ve Vašem klubu jakýkoliv, Letní Hokejová Škola
kterou jsem absolvoval Vám dá vždy nové zkušenosti….“
– Petr Vrána

Lukáš Krajíček – HK Dynamo Minsk

V národním týmu se poprvé představil v roce 2006, kdy jej trenér Alois Hadamczik nominoval na Mistrovství světa v Rize, odkud si přivezl stříbrnou medaili. Poté se však, i díky působení v zámoří, v reprezentaci více jak 4 roky nepředstavil.

Návrat vyšel až v sezoně 2010/2011, kdy se vrátil do Evropy a podepsal smlouvu s Třincem. Tomuto klubu pomohl ve zmíněné sezoně k vítězství v extralize, národnímu týmu pak k bronzové medaili na MS 2011 a na MS 2012, kde patřil k oporám české reprezentace. V sezoně 2009/2010 si zahrál finále Stanley Cupu s mužstvem Philadelphia Flyers. V současné době působí jako hráč ruské hokejové ligy HK Dynamo Minsk.

Rostislav Klesla – Phoenix Coyotes

Rostislav začínal s hokejem v Novém Jičíně, kde se také roku 1982 narodil. Pozdější kluby, kterými prošel byly v Olomouci a Opavě. V patnácti letech přestoupil do tamějšího klubu v Sioux City, kde odehrál jednu sezónu. Následné roky trávil v OHL a CHL. Klesla byl v roce 2000 draftován týmem Columbus Blue Jackets na celkově 4. místě, v týmu byl draftován jako 1. Na konci sezony 07/08 měl odehraných 329 zápasů, 29 branek a 59 asistencí. 18. dubna 2006 podepsal s Columbusem prodloužení smlouvy na další čtyři roky. Roku 2000 se také stal mistrem světa na turnaji hráčů do 20 let. První reprezentační start za muže nastal 20. dubna 2002 v Norimberku. 28. února 2011 byl vyměněn do Phoenixu Coyotes za Scottieho Upshalla a Sami Lepista.